Via stichting Welzijnswerk wordt hulp gevraagd voor een gezin uit Hoogeveen. De oudste zoon Roan heeft de ziekte van Duchenne. Afgelopen jaar is hij flink achteruit gegaan; Roan is inmiddels grotendeels rolstoelafhankelijk, hetgeen naast verdriet en frustratie ook praktische problemen geeft. Diaconaal Platform ondersteunt deze hulpvraag.
De rolstoel past niet in de auto, dus het is niet meer mogelijk om met Roan op stap te gaan.
Het gezin heeft niet de financiële middelen om een tweedehands rolstoelbus aan te schaffen. Daarnaast is het sociale netwerk klein en zijn er geen ouders o.i.d. die geld kunnen lenen of schenken.
Sandra Grevers van Stichting Welzijnswerk Hoogeveen is een crowdfunding gestart om een rolstoelbus aan te kunnen schaffen.
Er wordt sponsoring gezocht op verschillende manieren, maar het bedrag is momenteel nog vrij laag.
De gemeente betaalt de aanpassingen, maar participeert niet in de aanschaf van de bus.
Er is door het Diaconaal Platform en de stichting ONE een bedrag toegezegd, maar er is nog een fors bedrag nodig.
Reden voor ons als diaconie om u op de hoogte te brengen van deze situatie.